В рамках Медичної реформи, буде змінено і управління лікувальними закладами. На разі усі функції – і адміністративні, і медичні виконує головний лікар, але з нового року його обов’язки будуть розділені між двома посадами – генеральним і медичним директором.

Що робитиме генеральний директор?

Генеральний директор займатиметься господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу, стратегічним плануванням, формуванням бюджету, аналізом економічної ефективності, організовуватиме роботу та взаємодію всіх структурних підрозділів,залучатиме кошти на інвестиційні потреби тощо. До 2022 року на посаду директора  за конкурсом можуть обрати претендента з гуманітарною освітою, правознавця, економіста, лікара, управлінця. З кандидати повінні будуть мати у дипломі спеціалізації  «Управління та адміністрування» або «Публічне управління та адміністрування».

Що залишиться медичному директору?

Медичний директор займатиметься виключно питаннями медицини. Зокрема, в його обов’язках буде –  розробка та впровадження системи безперервного удосконалення якості послуг у закладі на основі доказової медицини, організація надання пацієнтоорієнтованих послуг, координація зовнішньої та внутрішньої взаємодії підрозділів лікарні, організація безперервного професійного розвитку медперсоналу, впровадження сучасних методик діагностики та лікування, організація медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях, оцінка якості надання медичної допомоги тощо.

Що буде з головними лікарями?

Головні лікарі, які  укладуть трудові договори до моменту, коли наказ вступить у дію – 1 січня 2019 року, працюватимуть за старою моделлю – керуватимуть і адміністративними, і медичними процесами – до терміну, визначеного у договорі. Після завершення терміну дії договору головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду генерального директора, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров’я.

Експерт з медичної реформи проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead Василь Височанський розповідає, що при автономізації лікарень у рамках Медичної реформи, головні лікарі отримають більше повноважень і обов’язків..

«Нові зміни мають допомогти розділити медичну та управлінську частину, аби в лікарні якісно надавалися медичні послуги. При цьому генеральний директор зможе ефективніше займатися як залученням так і розподілом фінансів, що  неодмінно відобразиться на покращенні якості послуг у медичному закладі. Також, наявність двох керівників значно знизить вірогідність корупційних ризиків», – підкреслив Височанський.

             Матеріал підготовлено Центром ЕЙДОС