В чому заключається проблема розуміння місцевих бюджетів більшою частиною нашого населення? Та в тому ж, чому частина людей припинила б читати цей пост, якби попереднє речення було першим, одразу після його прочитання. В складній термінології та в цілій купі документів якими потрібно оволодіти, щоб розуміти ситуацію. Не кожен з нас має час та бажання розбиратися в тисячах рядків цифр для того, щоб розуміти куди і як витрачаються наші з вами податки. Проте розумні та креативні люди з Центру Ейдос розробили рішення яке допоможе нам з вами розібратися в цій непростій темі. І зараз ми вам пояснимо в який спосіб. Науково доведено, що приблизно 80 % інформації, людина сприймає візуально. Саме тому значно зручніше подивитись на картинку де доступно зображено як витрачались гроші, ніж мати доступ до табличного документу і намагатись в ньому не заблукати.

Cистема Відкритий бюджет – це спеціальний портал, завдяки механізму якого будь-яка державна установа має можливість зробити зручну й зрозумілу візуалізацію своєї бюджетної інформації. Інфографіки можна скачувати і використовувати при написанні звітів та релізів на офіційних сайтах. А найважливіше, що тепер кожен громадянин може через зрозумілу схему ознайомитися з основними бюджетними показниками свого міста чи області.

Абзац зверху, як і той що буде нижче скопійовані з сайту цього чудового інструменту, який знаходиться за посиланням https://openbudget.in.ua/

Що дає Відкритий бюджет чиновнику?

Відкритий бюджет – це простий та зручний формат представлення бюджетної інформації. Він перетворює бюджетні таблиці та бази даних у інтерактивну інфографіку, зрозумілу пересічному громадянину.

Використання системи безкоштовне для українських органів влади.

За допомогою порталу ви зможете:

  • візуалізувати усі доходи та видатки міста, району чи області
  • порівняти показники свого міста з іншими містами
  • створити карту для відображення ремонтів
  • інтерактивні візуалізації вставити на сайт своєї ради або передати у онлайн-ЗМІ

Кожен модуль працює незалежно від решти і може бути запроваджений автономно. При цьому система настільки проста, що не потребує участі програмістів зі сторони місцевої влади. Приготування власної «історії успіху» займе від тридцяти хвилин до кількох годин.

Що дає Відкритий бюджет громаді?

Відкритий бюджет – це простий, зручний та зрозумілий формат представлення бюджетної інформації для громадян. У ньому складні фінансові звітності подаються у зрозумілих та якісних візуалізаціях.

На порталі ви можете:

  • дізнатися, на що витрачені кошти з ваших податків,
  • перевірити вартість ремонтних робіт та проконтролювати їх якість
  • порівняти бюджет вашого міста з іншими містами
  • побачити, як з роками змінюються фінансові показники вашого міста/області/району
  • скористатися найбільшою відкритою бібліотекою літератури з контролю за бюджетами

На цьому закінчимо з копіюванням фрагментів тектсу і пояснимо до чого весь цей пост та поставимо вам одне питання.

Ми вважаємо що доступність розуміння інформації про витрату коштів є запорукою ефективності таких витрат. Саме тому в найближчі кілька тижнів ми прикладемо максимум зусиль, щоб детально ознайомити вас з тим, як працює цей інструментарій. А поки що обіцяне питання: “Чи чули ви раніше про інструментарій “Відкритий бюджет”?