Минулого року Богуславська міська рада отримала пропозицію приєднатися до проекту “Угода мерів”. Представники  Офісу Угоди Мерів відвідували Богуслав, надавали обширне роз’яснення можливостей для підписантів даної угоди. За рік після презентації Богуславська міська рада так і не приєдналася до “Угоди мерів”. Отож спробуємо пояснити, що таке ця угода та які можливості відкриваються для міста після її підписання.

Угода Мерів – це провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Керуючись цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року та на 30% до 2030 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Результатом такої системної роботи підписантів Угоди стає не тільки заощадження енергії, а й надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг, створення постійних робочих місць, підвищення фінансової та соціальної стабільності, здоровіше довкілля, краща якість життя, підвищення економічної конкурентоспроможності за рахунок розвитку бізнесу й інновацій, а також, поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури.

На додаток до допомоги Угоді Мерів з боку Європейської комісії, ініціатива також користується перевагами повної інституційної підтримки ЄС, зокрема, з боку Комітету регіонів; з боку Європейського парламенту, де відбувається щорічна церемонія підписання, а також, з боку Європейського інвестиційного банку, який допомагає місцевим органам влади розкривати їхні інвестиційні потенціали (надання грантових програм для підписантів Угоди).

В Україні до Ініціативи «Угода Мерів» приєднались понад 170 міст та громад.

Простіше кажучи, підписання “Угоди мерів” дає можливість залучати кошти співфінансування різноманітних проектів пов’язаних з модернізацією комунальних приміщень спрямованої на заощадження енергії, проектів пов’язаних з підвищенням якості довкілля, підвищення економічної конкурентоспроможності тощо.