Нещодавно ми писали про “Угоди мерів”, що дає можливість залучати кошти співфінансування різноманітних проектів пов’язаних з модернізацією комунальних приміщень спрямованої на заощадження енергії, проектів пов’язаних з підвищенням якості довкілля, підвищення економічної конкурентоспроможності тощо.

В Київській області “Угоду” підписали близько 15-ти міст. Зокрема Переяслав-Хмельницький, Березань, Обухів, Медвин, Васильків, Фастів, Біла Церква, Тетіїв, Вишневе, Буча, Ірпінь, Коцюбинське. Але згідно інформації розміщеній на сайті проекту (www.uhodameriv.eu) ці міста ще не залучили кошти на реалізацію заходів передбачених угодою.

На сьогодні три міста в Київській області реалізувало ряд проектів пов’язаних з Угодою мерів:

Українка:

– 4071.15 € (Заміна ламп ДРЛ і ДНаТ на світлодіодні. За 2014-2015 рік замінено 62 лампи розжарювання на 62 світлодіодні. якщо брати проміжок до 2017 року, то ПДСЕР по вуличному освітленню виконаний більше ніж на 30% тому що на даний час замінено 319 ламп)

– 62564.7 € (Заміна вікон та дверей в місцях загального користування 5 багатоповерхових будинків. Використовувалися кошти місцевого бюджету, 5% від вартості внесли жителі будинків і 50% внесок ЄС / ПРООН)

– 38588.3 € (Утеплення фасадної частини багатоповерхового (14 поверхів) житлового будинку по вулиці просп.Днепровскій, 22. Використаний матеріал – пінопласт товщиною 100 мм. Проект фінансувався за гроші місцевого бюджету. Надалі мешканці будинку вирішили об’єднатися і створили ОСББ. Подали заявку на участь у проекті ЄС / ПРООН та з успіхом впроваджують енергозберігаючі технології (Індивідуальний тепловий пункт, світлодіодні лампи та енергозберігаючі двері в місцях загального користування).

Славутич:

–  29451.8 € (Встановлення лічильників тепла в багатоповерхових житлових будинках Славутича дозволило визначити реальну частку втрат в системах опалення міста. Тепер жителі мають надійні дані про споживання тепла у своїх будинках. Оплата здійснюється відповідно до показань лічильника. Так що якщо в будинках з великим споживанням на 1 кв. М мешканці повинні платити більше. Встановлення лічильників допомогло зрозуміти необхідність здійснення термічної реконструкції житлових будинків, розвитку особистої відповідальності за комфорт та благополуччя)

– 120942 € (Термомодернізація школи № 4 здійснюється за рахунок кредитних коштів НЕФКО. В ході термомодернізації були проведені наступні енергозберігаючі заходи: – Заміна вікон та дверей з металопластиком, – Зігрівання фасаду будівлі, – Встановлення індивідуальної теплової точки блоку 2 у школі, – Хімічне чищення нагрівання труб, – Установка відбивних екранів за батареями. На другому етапі роботи будуть виконуватися: – підігрів фасадів блоку №2, – ізоляція даху)

– 101777.7 € (Термомодернізація дитячого садка № 8 здійснювалася за рахунок муніципалітету Славутича та Державного фонду регіонального розвитку у два етапи: Перший крок: – часткове покрівельне теплоізоляція, – заміна вікон енергозберігаючим металопластиком. Друга фаза: – Повна ізоляція фасадів – Встановлення індивідуальної точки нагріву)

Та Канів, який реалізував міні проект вартість реалізації якого становила 330 €

Отож, як бачимо “Угода мерів” дає можливості залучати кошти на реалізацію різноманітних проектів пов’язаних з модернізацією комунальних приміщень спрямованої на заощадження енергії, проектів пов’язаних з підвищенням якості довкілля, підвищення економічної конкурентоспроможності. Головне мати бажання розвивати свої громади.