Давайте поговоримо про Наглядові Ради на Комунальних Підприємствах. Що це? Та для чого?

Як каже Вікіпедія Комунальне підприємство – це юридична особа, заснована на власності відповідної громади. Тобто Богуславські комунальні підприємства засновані на нашій з вами власності. Ні для кого не таємниця, що комунальні підприємства часто витрачають кошти не дуже ефективно, крім того їх діяльність несе досить високі корупційні ризики. Певно всі пам’ятають як Богуславська ЖЕК сіль купувала, та й щороку ми спостерігаємо економічно не обґрунтовану побілку бордюрів від Богуславблагоустрій, думаю аналогічних прикладів кожен може вдосталь згадати.

Саме тому ще 2016 року було прийнято Закон “Щодо управління об’єктами державної та комунальної власності”, який передбачає створення цих самих Наглядових Рад. Багато хто вважає, що створення цього органу є суто формальним, бо це лише консультативний чи дорадчий орган. Однак, така думка є абсолютно хибною, оскільки наглядові ради це орган управління комунального підприємства, тому що НР мають контролювати та спрямовувати діяльність КП. Наглядові ради створюються, щоб покращити управління комунальним майном і знизити корупційні ризики. Крім того наглядова рада має брати участь в обранні та призначенні керівника підприємств, і у випадках з конфліктом інтересів останнє слово має бути саме за наглядовою радою.

Членами наглядової ради мають бути експерти в конкретній області чи галузі. Це можуть бути як і особи, що працювали у КП, так і особи які не є і не були працівниками КП але є експертами в області управління, адміністрування, фінансів, технологій, права і т.д. Відбір членів наглядової ради проводиться за конкурсом, на відміну від керівника КП, якого призначає міський голова.

Вважаємо що створення таких Наглядових рад було б корисним та потрібним для Богуслава, адже це допомогло б використати ресурс КП значно ефективніше ніж саджання дерев взимку та повністю зрізання їх влітку лишаючи лише стовбури.