Ми багато вже говорили про наглядові ради, але що ж треба для їх утворення. Розглянемо це питання детальніше.

Згідно абзацу 3 пункту 7 статті 78 Господарського Кодексу України: “Наглядова рада комунального унітарного підприємства утворюється за рішенням органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство. Критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради комунального унітарного підприємства є обов’язковим, а також порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради та її комітетів, порядок призначення членів наглядової ради затверджуються рішенням відповідної місцевої ради”. Отже перш за все потрібні відповідні рішення міської ради.

Український незалежний центр політичних досліджень у рамках партнерства «Ефективна рада» разом з Інститутом Політичної Освіти підготували примірні тексти проектів рішень на виконання ч. 30 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» для запровадження наглядових рад комунальних підприємств, зокрема:

1. Про визначення критеріїв відповідно до яких утворення наглядової ради є обов’язковим у комунальних унітарних підприємствах

2. Про вимоги до незалежних членів наглядових рад комунальних унітарних підприємств

3. Про виключні компетенції наглядових рад комунальних унітарних підприємств

4. Порядок призначення членів, утворення та ліквідації наглядових рад комунальних унітарних підприємств

5. Порядок організації діяльності наглядової ради комунального підприємства

6. Порядок інформування про діяльність комунальних підприємств

7. Технічна документація (проекти розпоряджень та наказів)

Всі перелічені вище нормативно правові документи можна знайти за посиланням: https://drive.google.com/…/0B8u_pYIkoApyT3gxV1RHZmtjX28/view

Після прийняття міської радою необхідних рішень, потрібно лише виконати відповідний алгоритм дій затверджений цими ж рішеннями.

Коаліція Реформ Богуславщини готова долучитись до адаптації алгоритму створення наглядових рад у місті Богуслав і закликає представників Богуславської міської ради та комунальних підприємств міста до обговорення цього питання.