На підключення сільських шкіл до інтернету, модернізацію опорних шкіл і придбання шкільних автобусів у 2019 році виділять 3 мільярди гривень.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко, розповідаючи про нові ініціативи щодо підтримки адміністративної реформи, під час засідання Ради регіонального розвитку 12 листопада у Києві. Порошенко наголосив, що підключення сільської місцевості до інтернету важливе й з точки зору впровадження медичної реформи, зокрема, телемедицини.

«Бо якщо ми тягнемо Інтернет для телемедицини у сільській медицині, очевидно, що і сільрада, і школа мають точно мати високошвидкісний інтернет», – додав він.

Він сказав, що лідерами в проекті програми розвитку медицини у сільській місцевості є Кіровоградська, Дніпропетровська, Луганська, Харківська та Рівненська області.

«На даний момент з 513 амбулаторій будується 89, решта — стартують в найближчі тижні», – сказав Порошенко.

Водночас президент наполіг і на збільшенні субвенції на інклюзивну освіту до 1 млрд грн, відзначивши, що після цього рішення обсяг коштів на ці потреби подвоїться.

В свою чергу експерт з освітньої реформи проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead  Ярослав Переходько пояснює, що зараз слабкий інтернет у сільській місцевості є одним із стримуючих факторів швидкого розвитку Нової української школи.

«Проблема з інтернетом є співмірна з поганими дорогами. Проте налагодити швидкий зв’язок можна набагато швидше. Це допоможе підвищити можливості українським учням мати доступ до якісніших знань», – підкреслив Ярослав Переходько.

 

                 Матеріал підготовлено Центром ЕЙДОС