Одним із пунктів Дорожньої Карти Реформ Богуслава розробленої командою КРБ є прийняття положень котрі формують Індекс Демократичності Міста. Індекс Демократичності Міста – це рівень відповідності міста європейським стандартам відкритості, прозорості та підзвітності влади. Отож, чим більше можливостей у громадян впливати на управління свого міста інструментами демократії, тим вищий Індекс Демократичності Міста. Хотілося б проаналізувати один з таких інструментів демократії, котрий діє у Богуславі порівняно нещодавно, а саме електронні петиції.

За весь період громадяни міста створили 10 електронних петицій, 4 з яких набрали необхідну кількість голосів, 4 не були підтримані громадянами, 1 знаходиться в архіві, і на 1 триває збір підписів.Зупинимося на е-петиціях, що зібрали необхідну кількість голосів.

Петиція “Про ремонт тротуарів” зібрала 104 підписи, після чого була винесена на обговорення Виконавчого комітету Богуславської міської ради та на сесію міської ради, де була прийнята Програма “Ремонту та реконструкції дорожнього покриття вулиць, тротуарів, скверів та зон відпочинку міста Богуслав на 2018 рік”.

Наступними були петиції “Демонтувати комуністичну символіку та виправити датування на пам’ятнику Другій світовій війні” та “Перейменувати вулицю в м. Богуслав на вулицю Симона Петлюри”. І хоча ці петиції зібрали необхідну кількість голосів 114 та 104 відповідно, але нажаль не отримали достатньої підтримки від виконавчого комітету міської ради та від депутатів на сесії міської ради.

Наразі на розгляді перебуває петиція “Про встановлення туристичних вказівників та інформаційних туристичних стендів”, котра зібрала 111 підписів. Автор петиції пропонує: 1) Встановити туристичні вказівники з напрямком до туристичної пам’ятки із вказаною відстанню до неї; 2) Біля кожної туристичної пам’ятки встановити інформаційний туристичний стенд. На якому коротко зазначено історію туристичного об’єкту із зображенням того, як цей об’єкт виглядав в старовинний період”. Вважаємо, що така ініціатива є досить привабливою для туристичності міста, і сподіваємося що матиме підтримку не лише серед громадян, а й серед представників влади міста.
Також триває збір підписів за петицією “Заборонити білити бордюри і дерева в місті Богуслав”. Автор наполягає, що “Побілка бордюр це даремне витрачання часу і ресурсів…..Більше того в Україні діє заборона білити вапном дерева і малі архітектурні форми ще з 2006 року.”, якщо ви підтримуєте позицію автора, то маєте змогу підписати петицію за посиланням https://e-dem.in.ua/bohuslav/Petition/View/13.

Загалом електронна петиція це дуже зручний інструмент, скористатися яким можна навіть не виходячи з дому, що є досить актуально з нинішнім насиченим способом життя громадян. Якщо бажаєте змін і знаєте як їх досягти, то рекомендуємо і вам скористатися цим інструментом та створити електронну петицію.

В подальших публікаціях ми розглянемо інші інструменти демократії, котрі діють у нашому місті і впливають на формування Індексу Демократичності Міста.