Консультації з громадськістюще одна з форм участі громадян у місцевому самоврядуванні.

Вона передбачає, що влада консультуватиметься з громадянами при прийнятті важливих чи стратегічних для міста рішень.
Положення про цей інструмент прийняте Богуславською міською радою ще у травні минулого року, проте ним не користуються ні громадяни, ні влада.

Проводитися консультації мають місцевою радою, окрім того, має бути складено план проведення таких консультацій.
Ініціювати їх можуть і громадські об’єднання, благодійні організації, ОСББ, недержавні ЗМІ чи громадські ради.


Крім того, якщо така ініціатива надходить не менше ніж від трьох інститутів громадянського суспільства, такі консультації є обов’язковими.
Результати проведення консультацій з громадськістю враховуються органом місцевого самоврядування під час прийняття остаточного рішення і в подальшій їх роботі.
Консультації можуть проводитися у формі публічного обговорення, вивчення громадської думки та електронному форматі.


В обов’язковому порядку консультації у форматі публічного обговорення мають проводитися щодо низки питань, а саме – 25 (детальніше – див. положення), зокрема – бюджетні питання, стратегічний план розвитку міста, статут, прийняття міських програм , зміна тарифів, тощо
Важливо зазначити, що обов’язковими є консультації при прийнятті бюджету міста, проводяться вони щорічно, ініціюються міським головою та завершуються не пізніше, ніж за тиждень до розгляду бюджету міською радою.


Публічні консультації з громадськістю передбачають і організацію та проведення публічних заходів, таких як конференції, форуми, громадські слухання, засідання за круглим столом, збори а також електронні консультації, теле/радіодебати та інтернет- чи відео-конференції.

Одним зі способів здійснення консультацій з громадськістю, є ресурс “Ваша Думка”, впровадженням якого у нашому місті, як і у 27 інших містах, наразі займається Інститут “Республіка”. За допомогою ресурсу влада має змогу проконсультуватися з громадянами щодо важливих для міста і його мешканців питань, перед їх прийняттям, надаючи можливі варіанти вирішення. Громадяни ж мають змогу висловити власну думку/обрати варіант онлайн або ж за допомогою смс. Така можливість створюється щоразу для нової консультації.

Такий інструмент допомагає покращити діалог між владою та громадою у місті та надає владі можливість почути думки громадян.