Останнім часом багато говорилося про податки для ФОП 1 та 2 групи спрощеної системи оподаткування. Але сьогодні хотілося б розповісти про допомогу для ФОП.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року №329 надається допомога на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до першої і другої групи платників єдиного податку.
Допомога призначається на всі місяці карантину з моменту звернення та на 1 місяць після зняття карантину і виплачується за повний місяць.

Хто може отримати допомогу?

1.Допомогу можуть отримати лише ФОП 1 та 2 групи спрощеної системи оподаткування, які за всі місяці 2019 року сплатили ЄСВ, а у випадку реєстрації у 2019 році, всі місяці після реєстрації.
2. При цьому ФОП мають бути батьками чи законними опікунами дітей віком до 10 років.
3. Якщо ж обоє батьків ФОП 1 та 2 групи, то по допомогу може звернутися лише 1 з них.

Хто НЕ зможе отримати цю допомогу?

1. Всі інші ФОП крім 1 та 2 групи.
2. ФОП-батьки дітей старших 10 років
3. ФОПи котрі не сплачували ЄСВ у 2019 році (а це нажаль і зареєстровані у 2020 році, і ті хто з якихось причин мають право не сплачувати ЄСВ)
4. Також не мають право на допомогу ФОП котрі отримують компенсацію за програмою муніципальна няня на цю ж дитину.

В якому розмірі призначається допомога?

Допомога призначається у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року. Станом на 1 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років становить 1779,00 грн., від 6 до 10 років становить 2218,00 грн. На кожну дитину допомога рахується окремо, тому якщо ви приміром маєте двох дітей віком 3 та 7 років, то ви отримаєте 1779+2218=3997 грн.

Як отримати допомогу?

Оформити виплату можна такими способами: через електронний портал ДІЯ на веб-сайті Міністерства соціальної політики або ж звернувшись до органів соціального захисту населення.

При собі необхідно мати такий перелік документів:
• заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів.
• сканована копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
• сканована копія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7)(цю довідку можна отримати в Пенсійному Фонді прийшовши туди з паспортом та ідентифікаційним кодом, або сформувати через електронний особистий кабінет ПФУ);
• сканована копія документу, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);
• сканована копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Сподіваємося, що надана нами інформація стане Вам у нагоді, а отримана допомога, трішки послабить Ваш карантин. Якщо ж у Вас виникають додаткові запитання будемо раді відповісти на них у коментарях.